Monday, January 14, 2008

Огляд книги "Краткая история почти всего на свете"

Зважаючи на свою курячу пам'ять вирішив записувати свої враження від прочитаних книг. Тим більше, що мені завжди було цікаво скільки та чого я прочитав за рік. Крім того, я впевнений, це спонукатиме мене читати більше серйозної літератури. Також, сподіваюсь від вас, друзі, порад щодо нових цікавих книг.

Отже починаю з першої прочитаної в цьому році книги -
"Краткая история почти всего на свете" Білла Брайсона. Дуже легка в розумінні (можливо й через певну поверхневість фактів) енциклопедія, в якій описані події починаючи з моменту створення Всесвіту до наших днів. Факти та події, які описує автор, інтригують та захоплюють уяву.
Піднімаються такі теми як: створення Всесвіту, космос та Сонячна система, структура Землі, молекули, атоми та мікрочастинки, тектоніка Землі, вулкани, землетруси, океани, історія Землі, зіткнення астероїдів із Землею, льодовикові періоди, живі організми та їх еволюція, походження людини та безліч інших фактів, що змушують читати книгу на одному диханні.
В книзі згадується величезна кількість історичних постатей, описуються їх стосунки.
Також мушу зазначити що в книзі є більше 400 приміток, вказаних перекладачами і хоча більшість з них пов'язана з персоналіями, є значна кількість приміток, що починаються з таких слів як: "Тут некоторая неточность", "Это не совсем так", "Это некоторое преувеличение" :). Але це зовсім не псує враження від книги.

Резюмую: Надзвичайно легка для читання книга, яка допомагає навести порядок в голові завдяки великій кількість фактів, що описані дуже коротко і цікаво. Порівнюючи з книгами Стівена Хокінга - книга для дітей дошкільного віку.

До речі я натрапив на неї випадково - вибирав блокноти Moleskine в Бабуїні і побачив книгу в їхньому рекомендованому списку.

No comments: